Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Najlepszy absolwent w historii. Radek skończył szkołę ze średnią 6.0

Najlepszy absolwent w historii. Radek skończył szkołę ze średnią 6.0

Średnia 6.0
Fot. Portal Parentinogowy/Marta Lewandowska/TikTok/zsz3starachowice

Radek to absolwent Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. Zrobiło się o nim głośno za sprawą nagrania na TikToku. Pokazuje ono, jak chłopak odbiera świadectwo na zakończeniu roku.

Nie ma w tym nic niezwykłego? No nie do końca, bo jak okazało się, Radek odniósł niebywały sukces! Na jego świadectwie od góry do dołu są same szóstki! A jego średnia z ocen to 6.0.

"Najlepszy absolwent!"

Zespół Szkół w Starachowicach może poszczycić się naprawdę świetnymi uczniami. Ma na swoim koncie wiele sukcesów naukowych i artystycznych. Jednak wyczyn Radka jest wyjątkowy. Nastolatek uzyskał na świadectwie najwyższą możliwą średnią ocen - 6.0. To oznacza, że z każdego przedmiotu otrzymał celującą ocenę.

Rada pedagogiczna pochwaliła się tym osiągnięciem na TikToku. Na jej profilu pojawił się filmik, na którym Radek odbiera świadectwo z czerwonym paskiem na uroczystym zakończeniu roku. Szczęśliwy chłopak później pozuje ze swoim świadectwem i nagrodami przy tryumfalnej muzyce.

“Najlepszy absolwent!” - głosi podpis filmiku, a w komentarzach sypią się serdeczne gratulacje. “Widać dumę z własnych osiągnięć, nigdy nie pozwól innym umniejszyć tego, co osiągnąłeś”, “Samo się nie zrobiło! Brawo młody człowieku jesteś wielki” - możemy przeczytać pod filmikiem.

Jego życie nie kręci się wokół nauki

Mogłoby się wydawać, że takie osiągnięcie wymaga ciągłej pracy i maksymalnego skupienia na nauce. Okazuje się, że nie do końca. Szkoła poinformowała, że chłopak w wolnwolnych chwilach uprawia sport: gra w siatkówkę, trenuje karate i pływa. Taki ogrom pasji jest naprawdę godny podziwu.

Radek ma już zapewnioną pracę. Prawdopodobnie będzie pracował w firmie, w której odbywał praktyki. Nie zamierza jednak zrezygnować z dalszej edukacji. Od września będzie znów się uczył, tym razem w branżowej szkole II stopnia, gdzie będzie mógł zdać maturę i zdobyć tytuł technika. 

Świadectwo z czerwonym paskiem

Czerwony pasek na świadectwie otrzymują dzieci, które osiągnęły średnią ocen 4,75 lub wyższą i mają wzorową, lub bardzo dobrą ocenę zachowania. Jest to bardzo ważny warunek. W większości szkół dzieci, które otrzymują świadectwo z wyróżnieniem, dostają także nagrodę książkową.

Świadectwo z czerwonym paskiem to niebywały sukces i dzieciom, które osiągają imponującą średnią, trzeba gratulować z całego serca! Włożyły w to mnóstwo pracy i wysiłku.

Warto jednak wziąć pod uwagę, że dzieci są różne. Dla jednych nauka jest najważniejsza, inne mają zainteresowania, które nie są premiowane w szkole i wolą rozwijać się w innych dziedzinach. Świetne świadectwo zasługuje na gratulacje, ale to nieco gorsze o niczym nie świadczy. A już na pewno nie świadczy o wartości dziecka.

Zobacz także:

To było gorsze niż najgorsza obelga. Wielu zna to zachowanie ojców wobec córek

Ocena opisowa na koniec roku szkolnego. Rodzice nie wiedzą, które informacje są ważne

Skrócone wędzidełko może zaburzać mowę. To może być wskazanie do zabiegu

Powiązane
Był sobie kot
"Był sobie kot" już w kinach. Świetna zabawa dla całej rodziny
Karol Strasburger
Pokręcony quiz z pytaniami z "Familiady". Zgadniesz, jak odpowiedzieli ankietowani?