Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Od klasowej brzyduli do tytułu miss. Ta dziewczyna przeszła prawdziwą metamorfozę
Aneta Zabłocka
Aneta Zabłocka 02.10.2023 12:12

Od klasowej brzyduli do tytułu miss. Ta dziewczyna przeszła prawdziwą metamorfozę

Jessica Gagen
Fot. Instagram

To pierwsza taka miss. Jeesica Gagen została pierwszą rudowłosą Brytyjką koronowaną Miss Anglii. Drogę do sukcesu okupiła wielkim cierpieniem. W czasach szkolnych była gnębiona za kolorów swoich włosów. Teraz pokazała im wszystkim, co potrafi.

Jessica Gagen została niedawno Miss Anglii, jednak każdy, kto przeczyta historię jej życia, zauważy, że dziewczyna musiała mierzyć się z niewyobrażalnym hejtem w szkole. Jedna z koleżanek nawet podpaliła jej włosy. 

Trudne dzieciństwo

W wywiadach, udzielanych w czasie uczestnictwa w konkursach piękności, Jessica nieraz powtarzała, że czas nauki szkolnej należy do najbardziej traumatycznych przeżyć jej dzieciństwa.

Kobieta musiała mierzyć się z tym że jej koledzy bili ją, popychali, pluli na nią, a nawet podpalali jej włosy. Wszystko dlatego, że była ruda. "Miałam siedem lat i jadałam lunch w szkolnej toalecie, ponieważ, gdy starałam się przysiąść do innych dziewczyn, wstawały od stołu i zostawiały mnie samą. Kiedyś bardzo się tym martwiłam, ale teraz chcę pokazać dzieciom, których dotykają podobne doświadczenia, że nic nie trwa wiecznie" - powiedziała miss.

Z biegiem lat dziewczynka stawała się coraz piękniejsza. Postanowiła przekuć swoją "Wadę" w atut i zacząć na niej zarabiać i pokazywać się światu. 

Kariera modelki

Jessica zauważyła, że w telewizji nie pojawia się zbyt wiele osób o rudym kolorze włosów. Chciała to zmienić, zapisała się do agencji modelingowej oraz zaczęła brać udział w konkursach piękności.

Już w  2021 roku została wicemiss Anglii i pokazała, że jej zawistni znajomi z podstawówki mogą jej tylko zazdrościć powodzenia w życiu. Teraz mogą podziwiać Jessicę na okładkach magazynów i śledzić w mediach społecznościowych. Rudowłosa piękność ma 37 tys. obserwujących. A grupa jej fanów nieustannie rośnie. 
 

Wybór na Miss Anglii

Jessica nie ukrywa, że jest bardzo szczęśliwa z wyboru na najpiękniejszą Angielkę. Swoje 5 minut wykorzystuje na opowiedzenie swojej historii i wparcie dzieci w kryzysie, które mierzą się z trudną sytuacją w swoich szkołach.

Modelka nie tylko pokazuje, że można poradzić sobie z dziecięcą traumą, ale również zachęca dziewczynki do śmiałego sięgania po swoje marzenia. Gangen studiuje inżynierię lotniczą i chciałaby zerwać z nadal obowiązującym schematem, że piękno nie może iść w parze z mądrością.

Zobacz też: 

Uwaga, turbodoładowanie! Kuloodporna kawa postawi cię na nogi i dostarczy energii na wiele godzin

Nie powinno być dzieci na Marszu Miliona Serc. Jest mi przykro, gdy patrzę na takie obrazki

Dwulatek trafił na OIOM. Rodzice lekarze przestrzegają innych, tego można było uniknąć
 

Powiązane
Był sobie kot
"Był sobie kot" już w kinach. Świetna zabawa dla całej rodziny
Karol Strasburger
Pokręcony quiz z pytaniami z "Familiady". Zgadniesz, jak odpowiedzieli ankietowani?