Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Nie zgadniesz, z czego robi się tę zupę. Przepis siostry Anastazji zawiera tylko trzy składniki
Beata Łajca
Beata Łajca 30.04.2024 14:26

Nie zgadniesz, z czego robi się tę zupę. Przepis siostry Anastazji zawiera tylko trzy składniki

zupa czosnkowa
fot. Pixabay/guvo59

Jak często można jeść rosół, albo pomidorową? Kiedy nie wiesz, jaką zupę ugotować, zajrzyj do przepisów siostry Anastazji. W jednej z jej książek znalazłyśmy najprostszą zupę świata, której smak jest zniewalający. Zgadniesz, jaki jest jej główny składnik?

Zupa to obowiązkowa część obiadu w wielu polskich domach. Przepisów na nie są tysiące, ale najbardziej lubimy te najprostsze, swojskie smaki. Gdy nie chcesz spędzać długich godzin w kuchni, a masz ochotę na coś nowego, koniecznie wypróbuj ten przepis siostry Anastazji.

Najprostsza zupa na świecie

Ta zupa to hit w domu mojej teściowej, która jest wielką fanką siostry Anastazji. Zupa składa się z wywaru jarzynowego z zaledwie dwoma dodatkami. Trudno sobie wyobrazić prostsze i smaczniejsze pierwsze danie.

Siostra Anastazja ma przepisy na każdą okazję, a wśród nich znajduje się ten na zupę czosnkową. Jej smak jest powalający, a zapach nie pozostaje z nami na dłużej, niż byśmy tego chcieli. Jak zrobić zupę czosnkową?

czosnek
fot. Freepik

Zupa czosnkowa siostry Anastazji — składniki

Do przygotowania tej zupy wystarczy wywar warzywny, marchewka i czosnek. Przyda się także zielona natka do posypania oraz sól i pieprz do smaku.

Składniki:

  • 2 litry wywaru jarzynowego
  • 1 ugotowana marchewka
  • natka pietruszki
  • 5-6 ząbków czosnku
  • sól
  • pieprz

Jak zrobić zupę czosnkową siostry Anastazji

Co dokładnie znajdzie się w wywarze, to już zależy od ciebie. Im więcej włoszczyzny i ziół, tym smak będzie bogatszy. Jedną z marchewek, która gotowała się w bulionie, koniecznie zachowaj.

Do gotowego wywaru przeciśnij przez praskę ząbki czosnku. Marchewkę pokrój na plasterki i dodaj do zupy. Dopraw solą i pieprzem, zagotuj. Przed podaniem posyp zupę solidną porcją posiekanej natki pietruszki. Jako dodatek możesz zaproponować makaron albo grzanki z białego pieczywa.

Niezawodne przepisy siostry Anastazji

Siostra Anastazja to prawdziwa skarbnica cudownych przepisów na proste i smaczne dania. Jest też niekwestionowaną królową ciast i wypieków. Na swoim koncie ma 17 książek kulinarnych, w które sprzedały się w nakładzie 4 milionów egzemplarzy.

Siostrą zakonną została w 1973 roku, a wcześniej nazywała się Krystyna Pustelnik. Gotować zaczęła, gdy miała 17 lat. W 2016 roku zapowiedziała przejście na emeryturę, ale mamy nadzieję, że uraczy nas jeszcze kilkoma zbiorami swoich przepisów.

Zobacz także:

Kiedyś zajadało się nimi każde dziecko i dorosły. Ile znasz rodzajów klusek?

Kokosowe bajaderki robię co weekend. Przepis na domowe raffaello jest banalnie prosty

Krem sułtański to najwytworniejszy deser PRL. Aż trudno uwierzyć, że przepis jest tak prosty

Blok czekoladowy rodem z PRL. Ten przepis to łatwizna, a deser smakuje fenomenalnie!
Blok czekoladowy
Blok czekoladowy
Każdy pamięta ten smak: słodycz, kakao, miękkość rozpływającej się w ustach masy i chrupkość herbatników. Blok czekoladowy był prawdziwym hitem w czasach PRL! Robiła go każda pani domu.Jego nazwa jest może nieco szumna, bo z prawdziwą czekoladą, tak trudno dostępną w poprzedniej epoce, nie ma za wiele wspólnego. Ale za to jest po prostu przepyszny! I niewiarygodnie prosty do zrobienia. Czas odkurzyć ten przepis!
Czytaj dalej
5 godzin egzaminu i ustna matematyka. Matura w PRL była trudniejsza i znaczyła dużo więcej niż dzisiaj
matura w PRL
Matura w PRL
Na kilka dni przed pierwszymi maturami absolwenci liceów na pewno drżą ze strachu o to, co znajdą w tegorocznych arkuszach egzaminacyjnych. 40, 50 czy 60 lat temu do egzaminu dojrzałości w czasach PRL podchodzili nasi rodzice albo dziadkowie. Nimi także targały silne emocje, ale dla nich matura była czymś więcej niż dzisiaj. Jak to wtedy wyglądało?W tamtych czasach nie każdy miał szansę zdawać maturę, a wiele osób kończyło swoją edukację na poziomie szkoły podstawowej. Nie tylko dlatego w PRL matura znaczyła dużo więcej niż dzisiaj. Była pewną oznaką prestiżu i niestety także częścią naturalnej selekcji, nie tylko na komunistycznym rynku pracy. Ale jak już komuś udało się zdać maturę i dostać na studia, to mógł być spokojny o zatrudnienie. Dzisiaj o takim spokoju maturzyści mogą pomarzyć.
Czytaj dalej